اسب امارات مسئولان استقلال ورزشگاه

اسب: امارات مسئولان استقلال ورزشگاه اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری جهت بستنِ قراردادِ نقش جدی، سرم منت می‌گذارند / شعبان‌نژاد

منوچهرِ «دِریبل»: رامبد جوان، رضا عطاران و مهران مدیری را از ژانر کمدی بگیریم، منهدم می‌شویم 

جهت بستنِ قراردادِ نقش جدی، سرم منت می‌گذارند / شعبان‌نژاد

شعبان نژاد: جهت بستنِ قراردادِ نقش جدی، سرم منت می گذارند

عبارات مهم : تئاتر

منوچهرِ «دِریبل»: رامبد جوان، رضا عطاران و مهران مدیری را از ژانر کمدی بگیریم، منهدم می شویم

نیما شعبان نژاد می گوید؛ بسیار پیش آمده که جهت بازی در نقشی جدی دعوت شده است ، ولی موقع قرارداد بستن، منت گذاشته اند که به او نقش جدی داده اند! او می پرسد: «مگر من در روزنامه آگهی داده ام که لطفا بیایید به من نقش جدی بدهید!»

جهت بستنِ قراردادِ نقش جدی، سرم منت می‌گذارند / شعبان‌نژاد

به گزارش خبرآنلاین، نیما شعبان نژاد اگرچه با ایفای شش نقش متفاوت در «خندوانه» به شهرت رسید ولی پیش از آن هم کم کار نبود، به خصوص در حوزه تئاتر.

او که در پردیس هنرهای قشنگ کارگردانی تئاتر خوانده این روزها با نمایش «دِریبل» به نویسندگی داریوش علیزاده و کارگردانی سعید دشتی در تماشاخانه شخصی پالیز با نقش منوچهر روی صحنه هست. گزارش تمرین این نمایش و توضیحات شعبان نژاد در مورد منوچهر را می توانید اینجا بخوانید.

منوچهرِ «دِریبل»: رامبد جوان، رضا عطاران و مهران مدیری را از ژانر کمدی بگیریم، منهدم می‌شویم 

نیما شعبان نژاد در پاسخ به این که چه شد که مدتی است تمرکزش را بر «خندوانه» گذاشته و باطبع از حضور روی صحنه تئاتر یا جلوی دوربین بازمانده، گفت: «پروژه «خندوانه» آن قدر عظیم است که به کار دیگری نمی رسم. توصیه دیگر این که حتی اگر می توانستم زمانم را مدیریت کنم پیشنهاد جذابی در حوزه تئاتر نداشتم. من اگرچه در پردیس هنرهای قشنگ کارگردانی تئاتر خوانده ام ولی با محسن نوری، ابراهیم عزیزی، محمد زیکساری، مجتبی رفیعی، آیدا صادقی و… دانشجویان دانشکده هنر و معماری بُر بودم و ترجیحم این بود که با آن ها کار کنم ولی نشد. هر چند می خواهیم در آینده ای نزدیک تئاتری را روی صحنه ببریم.»

شعبان نژاد ادامه داد: «تا این که پیشنهاد بازی در «دریبل» را گرفتم و از آن خوشم آمد چون دوست داشتم کمی از فضای کمدی فاصله بگیرم. قبل از «خندوانه» هم نقش جدی بازی می کردم و کم پیش آمده بود پیشنهاد بازی در نمایشی کمدی بگیرم. من موضعی نسبت به کمدی ندارم ولی جدی بودن متن «دریبل» دلگرمم کرد.»

منوچهرِ «دریبل» در مورد دشواری های بازی در اثری کمدی توضیح داد: «کمدی کار کردن به مراتب سخت تر از حضور در اثری ملودرام و اجتماعی هست. چون تعداد کمدی سازهایمان نه فقط در تئاتر که در تلویزیون و سینما هم اندک هست. به عنوان مثال اگر رامبد جوان، رضا عطاران و مهران مدیری را از کمدی های سینما و تلویزیون بگیریم، رسما منهدم می شویم.»

جهت بستنِ قراردادِ نقش جدی، سرم منت می‌گذارند / شعبان‌نژاد

او با اشاره به این که مخاطبان در این نمایش تصویری متفاوت از نیما شعبان نژاد نسبت به «خندوانه» خواهند دید افزود: «من به عنوان بازیگر دوست دارم تجربه کنم. این که مردم مرا در نقش کمدی دیده اند و حالا قرار است در نقش جدی ببنند را می توانم با مثال مدل مو توضح دهم. نقش عوض کردن مثل عوض کردن مدل مو می ماند. به عنوان نمونه شما هر لحظه موی بلند داشته اید و یکهو کچل می کنید، بازخوردی که می گیرید این که آیا موهایت را زدی؟! قبلی خیلی بهتر بود! بعد از مدتی که موهایتان در حال بلند شدن هست، می گویند بگذار همین طور کچل باشد، خیلی بامزه بود! چیزی شبیه به عوض کردن ظاهر و ظاهر. به عنوان نمونه هر لحظه مردانه می پوشیده اید و حالا یکهو اسپرت می پوشید، اول در مقابلتان گارد می گیرند ولی بعد با ظاهر و قیافه تازه پذیرفته می شوید.»

شعبان نژاد تاکید کرد: «متاسفانه در سینما و تلویزیون همه مترصد فرصتند که بازیگر را به کلیشه تبدیل کنند. به نظرم در روند این کلیشه شدن هیچ وقت بازیگر مقصر نیست و عوامل این حرفه هستند که از آدم ها کلیشه می سازند. به عنوان مثال گاردی که فرضا سینمایی ها روی منِ نوعی دارند که آیا یک تلویزیونی باید وارد سینما شود؟! شاید ناراحتم کند ولی در نهایت ابدا برایم مهم نیست. من میزانی توانایی دارم و میزانی تجربه کسب کرده ام که اگر فضای درستی در اختیارم قرار بگیرد، آن را خرج و خود را در ژانرهای متفاوت امتحان می کنم.»

منوچهرِ «دِریبل»: رامبد جوان، رضا عطاران و مهران مدیری را از ژانر کمدی بگیریم، منهدم می‌شویم 

او ادامه داد: «این مسئله تنها در حد همین گلایه ای که عرض کردم برایم مهم است و نه بیشتر. چون نهایتش این است که خودم، با ساختن تئاتر خودم یا فیلم خودم، زمینه تجربه کردن در ژانرهای متفاوت را جهت خودم فراهم کنم.»

او در مورد حضور یا عدم حضور در سری پنجم «خندوانه» هم افزود: «پروژه «خندوانه» منزل من است و من موقعیت فعلی ام را مدیون رامبدم و نمی توانم از منزل ام فاصله بگیرم. می توانیم قرار بگذاریم که وقت هایی که در «خندوانه» نیستم تجارب دیگری جز در حوزه کمدی کسب کنم و در «خندوانه» هم کار خودم را انجام دهم. همان طور که رامبد در فیلم سینمایی «نگار» چنین کاری کرد.»

جهت بستنِ قراردادِ نقش جدی، سرم منت می‌گذارند / شعبان‌نژاد

این بازیگر تئاتر تصریح کرد: «بسیار پیش آمده که جهت بازی در نقشی جدی دعوت شده است ام و صحبت های اولیه را کرده ایم ولی موقع قرارداد بستن، منت گذاشته اند که ما به تو نقش جدی داده ایم! مگر من در روزنامه آگهی داده ام که لطفا بیایید به من نقش جدی بدهید! من فقط کِرمِ تجربه کردن دارم و می خواهم کار کنم که نگویند نمی تواند یا نمی شود.»

واژه های کلیدی: تئاتر | سینما | بازیگر | خندوانه | سینمایی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs