اسب امارات مسئولان استقلال ورزشگاه

اسب: امارات مسئولان استقلال ورزشگاه اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی فریب فناوری تشخیص صورت به وسیله هوش مصنوعی

اکثریت افراد مایل نیستند تا بیگانگان تنها از روی تصویر پروفایل‌شان در شبکه‌های اجتماعی، آنها را شناسایی کنند. با این حال، به لطف سیستم‌های تشخیص صورت مورد استفا

فریب فناوری تشخیص صورت به وسیله هوش مصنوعی

فریب فناوری تشخیص صورت به وسیله هوش مصنوعی

عبارات مهم : تصویر

اکثریت افراد مایل نیستند تا بیگانگان تنها از روی تصویر پروفایل ارزش در شبکه های اجتماعی، آنها را شناسایی کنند. با این حال، به لطف سیستم های تشخیص صورت مورد استفاده در رسانه های اجتماعی، چنین چیزی به طور فزاینده ای ممکن هست. ولی اخیر دانشمندان با انجام کارهایی بر روی هوش مصنوعی، تا حدی عملکرد آنها را عوض کردن داده اند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، پروفسور “پرهام عربی” (Parham Aarabi) و “آویشک بوس”(Avishek Bose) از “دانشگاه تورنتو” دو شبکه عصبی مبتنی بر هوش مصنوعی را طراحی کرده اند. یکی از این شبکه ها از تکنیک های مشابه سیستم های تشخیص صورت موجود که افراد را از روی تصویر شناسایی می کند، استفاده کرد و سیستم دیگر به دنبال آن بود که سیستم نخستین را خنثی کرده و جایگزین آن شود، در این سیستم تازه کمی عوض کردن در تصویر هایی که در سیستم پیشین استفاده می شد، اعمال گردید.

بوس گفت: هوش مصنوعی مخرب می تواند به آنچه که شبکه عصبی جهت تشخیص صورت به دنبال آن هست، حمله کند. اگر نشانه هوش مصنوعی تشخیص گوشه ی چشم ها باشد، هوش مصنوعی خود را مطابق آن تنظیم می سازد و بنابراین آنها به میزان کمتری قابل تشخیص هستند و این باعث ایجاد اختلالات بسیار ظریف در تصویر می شود، ولی جهت آشکارساز آنها به اندازه کافی قابل تشخیص هستند که سیستم را فریب دهند.

فریب فناوری تشخیص صورت به وسیله هوش مصنوعی

در این تحقیق هر دو شبکه عملکرد آن دیگری را یاد گرفتند و تلاش کردند تا نواقص یکدیگر را تصحیح کنند. نتیجه این کار به وجود آمدن یک الگوریتمی بود که می توانست در تصویر ها مورد استفاده قرار گیرد و تا حدی صورت ها را شناسایی کند. در حالیکه در این تصویر ها عوض کردن اعمال شده است بود ولی همچنان هم جهت افراد، قابل تشخیص بودند.

عربی و بوس این سیستم را بر روی مجموعه داده هایی از صورت ها آزمایش کرده اند. این مجموعه مشمول بر تصویر بیش از 600 صورت از قومیت های متفاوت و شرایط نور و محیط متفاوت بود. پیش از آنکه این الگوریتم به تصویر ها اعمال شود، یک سیستم تشخیص صورت قادر به شناسایی تقریبا 100 درصد افراد بود ولی هنگامیکه این الگوریتم اعمال شد، درصد تشخیص صورت 0.5 درصد کم کردن یافت.

اکثریت افراد مایل نیستند تا بیگانگان تنها از روی تصویر پروفایل‌شان در شبکه‌های اجتماعی، آنها را شناسایی کنند. با این حال، به لطف سیستم‌های تشخیص صورت مورد استفا

در حال حاضر امید است که این الگوریتم بتواند به وسیله یک برنامه یا وبسایت در دسترس عموم قرار گیرد تا افرادی که دلواپس حفظ حریم شخصی ارزش هستند، بتوانند قبل از ارسال تصویر هایشان، از این سیستم استفاده کنند.

واژه های کلیدی: تصویر | سیستم | شناسایی | استفاده | هوش مصنوعی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs