اسب امارات مسئولان استقلال ورزشگاه

اسب: امارات مسئولان استقلال ورزشگاه اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پرداخت عیدی بازنشستگان بر اساس حروف الفبا

امکان مشاوره و پرداخت تسهیلات به متقاضیان مشاغل خانگی، اعلام نحوه پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی، تمدید صدور پروانه کار اتباع خارجی، اعلام سهم ۷۰ درصدی تع

پرداخت عیدی بازنشستگان بر اساس حروف الفبا

پرداخت عیدی بازنشستگان بر اساس حروف الفبا

عبارات مهم : آموزش

امکان مشاوره و پرداخت تسهیلات به متقاضیان مشاغل خانگی، اعلام نحوه پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی، تمدید صدور پروانه کار اتباع خارجی، اعلام سهم ۷۰ درصدی تعاونی ها در اشتغال دریایی و افزوده شدن “مدیریت فنی و حرفه ای” به جمع رشته های دانشگاهی سر تیتر مهمترین خبرهای هفته جاری بود.

به گزارش ایسنا، این هفته مدیرعامل شرکت تامین اجتماعی در خبری اعلام کرد که عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران بعد از مشخص شدن رقم آن همانند سالهای گذشته بر اساس برنامه وقت بندی و طبق حروف الفبا پرداخت می شود.

پرداخت عیدی بازنشستگان بر اساس حروف الفبا

نوربخش همچنین از افتتاح و بهره برداری چند پروژه با اعتبار ۵۵۰ میلیارد تومان در ایام دهه مبارک فجر خبر داد.

تمدید صدور پروانه کار جهت اتباع خارجی تا ۳۰ بهمن ماه خبری بود که از سوی مدیر کل اشتغال اتباع خارجی وزارت کار اعلام شد.

امکان مشاوره و پرداخت تسهیلات به متقاضیان مشاغل خانگی، اعلام نحوه پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی، تمدید صدور پروانه کار اتباع خارجی، اعلام سهم ۷۰ درصدی تع

به گفته اقبالی، وقت صدور پروانه کار جهت اتباع افغانستان و عراق تا ۳۰ بهمن ماه امسال تمدید شده است هست. هزینه تمدید پروانه کار به مدت یک سال، دو میلیون و ۵۸۷ هزار ریال و جهت صدور پروانه کار مبلغ سه میلیون و ۶۰۰ هزار ریال است که به وسیله متقاضی پرداخت می شود.

وی افزود: همه اتباع خارجی جهت ارائه مدارک مورد نیاز باید به ادارات شهرستان های مجاز اقامت خود با به همراه داشتن دو قطعه تصویر پرسنلی و همراه داشتن اصل کارت کار قبلی مراجعه و پروانه کار دریافت کنند.

اقبالی تصریح کرد: وقت اجرای طرح از ۱۴ آذرماه تا ۳۰ دی ماه بوده که تا آخر بهمن ماه امسال تمدید شده است و همه ادارات کار و شهرستان های تابعه باید جهت رصد و کنترل اجرای طرح از طریق بازرسان کار هماهنگی مورد نیاز را به عمل آورند.

پرداخت عیدی بازنشستگان بر اساس حروف الفبا

آنطور که مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت کار گفته سال گذشته جهت ۱۱ هزار و ۷۰۰ نفر پروانه کار صادر، تمدید یا تجدید شده است که این میزان در سال ۹۴ معادل ۱۲ هزار و ۷۰۰ نفر بوده است.

رشته فنی و حرفه ای هم دانشگاهی شد!

در هفته ای که گذشت معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد رشته مدیریت آموزش های فنی و حرفه ای در آموزش عالی خبر داد و گفت طی مکاتبه با وزارت علوم و آموزش عالی امکان استفاده و دیدار دانشجویان از کارگاه های فنی و حرفه ای در حین تحصیل جهت ارتقای شایستگی های مهارتی و شغلی آنها فراهم شده است است.

امکان مشاوره و پرداخت تسهیلات به متقاضیان مشاغل خانگی، اعلام نحوه پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی، تمدید صدور پروانه کار اتباع خارجی، اعلام سهم ۷۰ درصدی تع

پاک سرشت ادامه داد: به همین جهت رشته مدیریت آموزش های فنی و حرفه ای نیز به مجموع رشته های آموزش عالی اضافه می شود که گام بزرگی در ارتقای مدیریت آموزش های فنی و حرفه ای است.

به گفته وی هم اکنون ۱۰ هزار آموزشگاه آزاد در کشور وجود دارد که رشته فنی و حرفه ای به منظور برخورداری مدیران این آموزشگاه های از صلاحیت و توانمندی های مورد نیاز آینده نگری شده است است.

پرداخت عیدی بازنشستگان بر اساس حروف الفبا

اعلام سهم ۷۰ درصدی تعاون در اشتغال دریایی از دیگر خبرهای این هفته بود.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های حمل و نقل دریایی بار و مسافر کشور از سهم ۷۰ درصدی بخش تعاون در اشتغال دریایی خبر داد و عمده ترین چالش این حوزه در شرایط فعلی را قیمت بالای قیمت سوخت و فرسوده بودن ناوگان حمل و نقل دریایی سنتی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه زیاد کردن قیمت حامل های انرژی، توان حرکت و مسابقه را از بخش حمل و نقل دریایی گرفته هست، افزود: در حال حاضر قیمت سوخت ناوگان دریایی بر اساس قیمت فوب خلیج فارس است و این رقم با توجه به نوساناتی نظیر رشد قیمت نفت و دلار عوض کردن کرده و به رقم ۲۳۰۰۰ ریال رسیده است.

هاشمی با اشاره به تاثیرات زیاد کردن قیمت سوخت بر روند فعالیت شاغلان این حوزه گفت: زیاد کردن قیمت سوخت به علت عدم توان تامین، به مرور موجب خروج افراد شاغل در این حوزه و رشد فعالیت های کاذب خواهد شد ولی درصورت حمایت دولت و در نظر گرفتن تخفیف در قیمت قیمت سوخت شناورهای مذکور، می توان از به بن بست رسیدن این صنعت جلوگیری کرد.

این هفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تدوین شش روش با نشانه همسو کردن نظام آموزش فنی و حرفه ای و بازار کار خبر داد.

این تصمیمات شش گانه در جلسه کمیسیون تخصصی شورای راهبردی آموزش فنی و حرفه ای با نشانه زیاد کردن بازدهی و تدوین سیاست گذاری های کلان و راهبردی در حوزه اشتغال گرفته شد.

ترویج گفتمان مهارت آموزی، بازبینی در سیاست های کلان و ساختار اداری شرکت آموزش فنی و حرفه ای با نشانه بازسازی و ارتقای ظرفیت های سازمان، زیاد کردن مداخله جهت دار و هدفمند صاحبنظران و ذینفعان جهت ارتقای فنی و حرفه ای، همسو کردن نظام آموزش فنی و حرفه ای با بازار کار به منظور مبارزه با فقر از طریق آمایش سرزمینی و ارائه تسهیلات صندوق کارآفرینی امید از جمله این تصمیمات بود.

ایجاد ۵۳۲۴ وقت شغلی در بخش تعاون طی دی ماه امسال از دیگر خبرهای این هفته بود.

بر اساس گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در دی ماه امسال، تعداد ۳۵۱ تعاونی در کل کشور به ثبت رسیده هست. تعداد اعضای این تعاونی ها ۵۲۷۱ نفر و میزان وقت شغلی ایجاد شده است ۵۳۲۴ نفر بوده است.

بررسی توزیع جغرافیایی این تعاونی ها حاکی از آن است که استانهای فارس و بوشهر به ترتیب با تعداد ۵۹ و ۳۰ تعاونی بیشترین تعداد تعاونی های ثبت شده است در این ماه را به خود تخصیص داده شده است دادند.

بیشترین تعداد اعضا و وقت شغلی نیز مربوط به تعاونی های “کشاورزی” و “صنعت” بوده است.

خبر دیگر این هفته به فراهم شدن امکان مشاوره و دریافت تسهیلات متقاضیان مشاغل خانگی تخصیص داده شده است داشت.

آنطور که رییس دبیرخانه ستاد حمایت از مشاغل خانگی گفته متقاضیان مشاغل خانگی که آموزشهای مورد نیاز جهت فعالیت در شغل مورد نظر را دیده باشند، امکان دریافت مشاوره و ارایه تسهیلات را دارند .

به رسمیت شناختن فعالیت ها، قانونمند کردن آنها و ایجاد خوابیدن جهت بهره گیری از حمایت های قانونی مهمترین هدفی است که در ستاد مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دنبال می شود .

وی تاکید کرد: زمانی که تولیدکنندگان در چارچوب فنی و استانداردهایی که به وسیله دستگاه مربوطه تعیین و اعلام شده است است کار کنند، می توانند مجوز مشاغل خانگی را دریافت کنند.

به گفته امامدادی، کلاس های آموزشی در آموزشگاه های فنی و حرفه ای برگزار می شود و شرکت فنی و حرفه ای متناسب با نیاز بازار و جامعه در خصوص تشکیل کلاس ها تصمیم گیری می کند.

واژه های کلیدی: آموزش | اشتغال | آموزشی | دریایی | پروانه | آموزشگاه | وزیر تعاون | اتباع افغان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs